Jesteśmy firmą ogrodniczą z długoletnią tradycją i sporym doświadczeniem. Świadczymy usługi w szeroko rozumianym zakresie ogrodnictwa jak również aranżacji i planowaniu terenów zieleni. Zdobywamy doświadczenie już od blisko trzech dekad.

Vera Garden to rodzinna i pełna pasji firma ogrodnicza łącząca dwa pokolenia oraz sztab wykwalifikowanych inżynierów i ogrodników. Nasza firma ogrodnicza to przede wszystkim ludzie. Zespół z ogromną pasją do przyrody, krajobrazu, architektury, a także innowacyjnych technologii. Posiadamy nowoczesny sprzęt, zielony kolor i uśmiech do natury.

Firma ogrodnicza w Bytomiu

Od 1992 rozpoczęła się nasza przygoda z ogrodnictwem. W 2012 roku połączyliśmy rodzinne siły dwóch pokoleń i wspólnie stworzyliśmy markę
Vera Garden. Projektujemy unikatowe ogrody w Bytomiu i na całym terenie woj. Śląskiego. Wkładamy mnóstwo serca i zaangażowania, aby projektowane przez nas ogrody przyczyniły się do poprawy życia naszych klientów. Cieszy nas niezmiernie jak nasza pasja nierzadko rozbudza w naszych klientach głęboko uśpioną pasję do roślin i pięknych trawników.

Każdą inwestycję traktujemy indywidualnie – jest to swoistego rodzaju plan ogrodu „szyty na miarę”. nasze relacje z klientami przemieniają się w długofalową współpracę, a często i w przyjaźń.

Każde pierwsze spotkanie to inna historia. Rozumiemy jak różne są potrzeby, oczekiwania i priorytety naszych klientów.

Dla nas nie jest ważne czy projektujemy ogrody małe czy też duże, klasyczne założenia ogrodowe, nowoczesne, rustykalne czy minimalistyczne. To, co dla nas jest najważniejsze to estetyka i jakość wykonania usługi. 

Dokładamy wszelkich starań aby zarówno projekty ogrodówkompleksowe realizacje ogrodów tak i zakładanie trawników i inne usługi ogrodnicze realizowane w Katowicach i okolicy były wykonane na najwyższym poziomie.

Nasze atuty i zasady:

  • posiadamy innowacyjny sprzęt ogrodniczy
  • nasz zespół to połączona kadra młodych projektantów ogrodów z doświadczoną kadrą ogrodników 
  • stale rozwijamy swoje umiejętności, zdobywamy doświadczenie i nową wiedzę

projektowanie i zakładanie ogrodów w Bytomiu

Nasz zespół projektantów ogrodów starannie przenika przez otoczenie wychwytując dominanty i punkty styczne w planowanym ogrodzie.
Dla nas poszanowanie dla miejsca i otoczenia, dbałość o detale, upodobanie do naturalnych form i materiałów jest najważniejsza.

Cała przestrzeń zielona przy odpowiednim rozplanowaniu oraz zgrabnym łączeniu stylistyki bryły domu, otoczenia i kolorystyki może być świetnym dopełnieniem całej architektury budynku, pięknym tłem, ale także kropką nad „i” całej inwestycji.

Nieszablonowe działanie oraz łączenie tych dwóch przestrzeni to harmonijna całość którą tworzymy na terenie całego woj. Śląskiego.

ogród to część domu. Dom to nie tylko wnętrze

Aby sprostać oczekiwaniom oraz rożnym gustom naszych klientów śledzimy wraz z naszym zespołem projektantów ogrodów trendy w ogrodnictwie.

Często inspiracje nietuzinkowych rozwiązań wplatamy umiejętnie w nasze realizacje ogrodów w Bytomiu. Nie bazujemy na gotowych rozwiązaniach, nie projektujemy masowo, Stosujemy sprytne rozwiązania, by tam, gdzie nie trzeba, nie przepłacać. Starannie dobieramy dostawców materiałów. Bywa, że „walczymy” o wielkość nasadzanych roślin, namawiamy na inne – naszym zdaniem korzystniejsze rozwiązania, aby finalnie cieszyć się sukcesem udanej realizacji.

Dla nas najważniejsza jest współpraca z przyszłym użytkownikiem zaprojektowanej i wykonywanej przez nas przestrzeni.

Dla nas najważniejsza jest relacja i jakość usługi.

Realizacje ogrodów - Bytomiu i okolice

Każdy ogród, niezależnie od jego powierzchni i ukształtowania terenu, może być piękny i funkcjonalny. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak go urządzić, ani czasu i możliwości, żeby to zrobić, powierz nam to zadanie.

Zaprzeczyć nie możemy, że umiejętne rozplanowanie funkcjonalne, a co za tym idzie dobry projekt ogrodu to klucz i połowa sukcesu w procesie realizacji ogrodu.  Nasze doświadczenie sięga bardzo dużych przestrzeni ogrodowych, jak i tych malutkich ogródków przy domach szeregowych. Jesteśmy przekonani, że nikt tak jak nasz zespół, nie zamieni koncepcji ogrodu przelanej na papier w realny ogród z pięknym trawnikiem. Nikt tak jak my nie wykona realizacji z takim zaangażowaniem i oddaniem. 

Profesjonalnym sprzętem ogrodniczym pomożemy w pracach ziemnych; zrealizujemy przygotowywanie terenu pod ogród. Nasz fachowiec zaprojektuje instalację ułatwiającą podlewanie, a następnie wykona cały system automatycznego nawadniania w ogrodzie. Ekipa od trawników zazieleni całą przestrzeń, a zespół od zieleni zdobędzie piękne i zdrowe egzemplarze roślin.

Nasze realizacje na każdym etapie przebiegają szybko i sprawnie. Działamy na terenie Śląska  i Małopolski.

ZAKŁADANIE TRAWNIKÓW - Bytom I OKOLICe

Miło jest spacerować boso po zielonej trawie… swojej trawie. Ten etap to długo wyczekiwany finał prac związanych z kompleksowym założeniem trawnika.

Czasochłonny i naszym zdaniem najbardziej plastyczny etap prac związanych z zakładaniem ogrodu, to sumienne przygotowanie terenu. Praca z gruntem to nie tylko niwelowanie i kształtowanie terenu pod ogród, ale również odwodnienie ogrodu, przygotowanie terenu pod instalację automatycznego nawadniania jak również wydzielanie i przygotowanie miejsc pod rabaty roślinne.

Zakładanie trawników Bytom i okolice to nasz firmowy konik.

Dysponujemy innowacyjnym sprzętem ogrodniczym do niwelowania i ukształtowania terenu oraz kadrę, która wykonuje to od lat.

Oferujemy zakładanie trawnika z rolki w Bytomiu, ale również zakładanie trawnika z siewu w Bytomiu i na terenie całego woj. Śląskiego.

 

SYSTEMY AUTOMATYCZNEGO NAWADNIANIA

AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA

Aby było łatwiej - pielęgnacja trawnika

Nie obiecamy, że trawnik będzie bezobsługowy. Pomożemy zaprojektować i wykonać go tak, aby ułatwić jego obsługę. Nasz zespół zajmujący się profesjonalnym systemem automatycznego nawadniania oraz instalacją robotów koszących zaprojektuje i wykona instalację tak, aby czas spędzony w ogrodzie był przyjemnością.  Montujemy automatyczne systemy nawadniania oraz roboty koszące w ogrodach dużych jak i tych malutkich. Ograniczamy pracę pielęgnacyjną do minimum i dla wygody.

 

ZAKŁADANIE ŁĄK KWIETNYCH W Bytomiu I OKOLICACH

Zakładanie łąk kwietnych w Bytomiu to coraz modniejszy, praktyczny sposób na zagospodarowanie trawników w miastach, przy firmach ale również w prywatnym zaciszu domowego ogrodu. To piękna burza kolorów, gatunków i zapachów kwiatów. Jedną z głównych zalet łąk kwietnych to łatwa pielęgnacja. Kwiaty to doskonały pomysł na małą aranżację rustykalnego, sielskiego klimatu w ogrodzie. Zakładanie łąk kwietnych w miastach to również życie dla wielu owadów. W przeciwieństwie do traw, łąki kwietne zapewniają owadom w tym min. pszczołom jakościowe pyłki i nektar.

Jeśli myślisz o ożywieniu części ogrodu lub po prostu chcesz ograniczyć pracę w ogrodzie – łąka kwietna może być idealnym rozwiązaniem.

Nasz zespół Vera Garden od kilku lat zbiera doświadczenie, opracowując patenty i wyszukując swoich mieszanek kwiatów. Zakładanie łąk kwietnych na terenie Śląska .

Zrealizowaliśmy już kilkanaście hektarów kolorowych łąk.

nasz zespół

POLECAMY

Łąka kwietna

Jakie są zalety i wady łąki kwietnej? Łąka kwietna to sposób na bardzo ciekawe zagospodarowanie terenu. Jeśli nie przepadamy za sztywnymi na sadzeniami, to takie...

Czytaj

Biały ogród

Charakterystyka białego ogrodu Biały ogród to przestrzeń bardzo romantyczna, intymna oraz nastrojowa. Jest to odmiana ogrodu angielskiego, który zyskał bardzo dużą popularność w XVIII wieku....

Czytaj

Ogród w stylu Angielskim

Czym charakteryzuje się angielski ogród? Głównym zadaniem ogrodu angielskiego jest podkreślenie naturalnego krajobrazu, jaki występuje na danym terenie. Obowiązkowo, przy jego projektowaniu należy pamiętać o:...

Czytaj

Ogród w stylu Śródziemnomorski

Czym charakteryzuje się śródziemnomorskiego ogrodu? Ogrody śródziemnomorskie to wspaniałe miejsca do wypoczynku i relaksu. Sprzyja temu panujący na południu Europy klimat, który charakteryzuje się gorącymi,...

Czytaj

Ogród w stylu Francuskim

Czym charakteryzuje się francuski ogród? Ogród francuski ma bardzo uporządkowaną strukturę. Jest podporządkowany zasadom stylu barokowego. Stanowi modyfikację renesansowego ogrodu włoskiego. Podstawowym wzorem tego stylu...

Czytaj

Ogród w stylu Holenderskim

Czym charakteryzuje się holenderski ogród? Holandia, to podobnie jak Polska, kraj klimatu umiarkowanego.  Ogrody w stylu holenderskim należą do najpiękniejszych na świecie, a ich projektanci...

Czytaj
Call Now Button