Ogród w stylu Angielskim

Czym charakteryzuje się angielski ogród?

Głównym zadaniem ogrodu angielskiego jest podkreślenie naturalnego krajobrazu, jaki występuje na danym terenie. Obowiązkowo, przy jego projektowaniu należy pamiętać o:

Styl angielski w projektowaniu ogrodów znany jest już od XVIII wieku. Był elementem protestu przeciwko sztucznym ogrodom, które były charakterystyczne dla barokowego stylu. Należy pamiętać, że projektowanie ogrodów angielskich opiera się na wytworzeniu romantycznego, sentymentalnego nastroju. Udaje się to uzyskać poprzez dobór właściwych elementów.

Podstawowym i najważniejszym elementem ogrodu angielskiego jest trawnik. Musi być idealnie przystrzyżony i wypielęgnowany. Dąży się do wytworzenia trawiastego dywanu, który będzie pod wieloma względami idealny. Oprócz trawy, bardzo ważną częścią ogrodu są rabaty kwiatowe z kolorowych kwiatów. Powinny tu dominować odmiany białe, różowe, błękitne i fioletowe. Najlepiej wybierać takie kwiaty, które mają obfite kwiatostany. Taki sam wymóg jest w stosunku do kwitnących drzew. Dlatego w takim ogrodzie przepięknie będzie wyglądała magnolia

Do ogrodu angielskiego można także wprowadzić pnącza oplatające altanę. Oplatająca roślinność będzie odzwierciedlała romantyczny, tajemniczy klimat ogrodu

Nie należy także zapominać o tym, że aranżacja ogrodu angielskiego powinna obejmować małą architekturę. Świetnie sprawdzą się kute ławeczki rozmieszczone w strategicznych częściach ogrodu, kamienne murki, a także romantyczne rzeźby. Wszystkie te elementy, jakie architekt krajobrazu z firmy Vera Garden wprowadzi do przestrzeni ogrodowej będą budowały klimat tej wyjątkowej przestrzeni.

polecamy artykuły

Aeracja trawnika: jak i kiedy napowietrzać trawnik?

Czym jest aeracja ( napowietrzanie trawnika ) ? Napowietrzanie, mówiąc inaczej: aeracja,...

Czytaj więcej >

System automatycznego nawadniania ogrodu

Zmienia się klimat a wraz z nim zapotrzebowanie na wodę dla roślin....

Czytaj więcej >

Usługi glebogryzarką separacyjna i Usługi broną aktywną

Jednym z podstawowych możliwości przygotowanie terenu pod wysiew trawy jest usługa glebogryzarką....

Czytaj więcej >

Rośliny zimozielone i półzimozielone

Rośliny nazywane zimozielonymi i pół zimozielonymi w odpowiednich dla nich warunkach zdobią...

Czytaj więcej >
Call Now Button