Ogród w stylu Angielskim

Czym charakteryzuje się angielski ogród?

Głównym zadaniem ogrodu angielskiego jest podkreślenie naturalnego krajobrazu, jaki występuje na danym terenie. Obowiązkowo, przy jego projektowaniu należy pamiętać o:

Styl angielski w projektowaniu ogrodów znany jest już od XVIII wieku. Był elementem protestu przeciwko sztucznym ogrodom, które były charakterystyczne dla barokowego stylu. Należy pamiętać, że projektowanie ogrodów angielskich opiera się na wytworzeniu romantycznego, sentymentalnego nastroju. Udaje się to uzyskać poprzez dobór właściwych elementów.

Podstawowym i najważniejszym elementem ogrodu angielskiego jest trawnik. Musi być idealnie przystrzyżony i wypielęgnowany. Dąży się do wytworzenia trawiastego dywanu, który będzie pod wieloma względami idealny. Oprócz trawy, bardzo ważną częścią ogrodu są rabaty kwiatowe z kolorowych kwiatów. Powinny tu dominować odmiany białe, różowe, błękitne i fioletowe. Najlepiej wybierać takie kwiaty, które mają obfite kwiatostany. Taki sam wymóg jest w stosunku do kwitnących drzew. Dlatego w takim ogrodzie przepięknie będzie wyglądała magnolia

Do ogrodu angielskiego można także wprowadzić pnącza oplatające altanę. Oplatająca roślinność będzie odzwierciedlała romantyczny, tajemniczy klimat ogrodu

Nie należy także zapominać o tym, że aranżacja ogrodu angielskiego powinna obejmować małą architekturę. Świetnie sprawdzą się kute ławeczki rozmieszczone w strategicznych częściach ogrodu, kamienne murki, a także romantyczne rzeźby. Wszystkie te elementy, jakie architekt krajobrazu z firmy Vera Garden wprowadzi do przestrzeni ogrodowej będą budowały klimat tej wyjątkowej przestrzeni.

polecamy artykuły

Ogród leśny – dla kogo i jego podstawowe cechy

Ogród leśny – jak zaprojektować ? Urządzając ogród leśny, warto trzymać się...

Czytaj więcej >

Automatyczny system nawadniania w ogrodzie – jakie korzyści?

Automatyczne nawadnianie ogrodu ma sporo zalet. Ogranicza czas potrzebny na pielęgnację ogrodu. Pozwala...

Czytaj więcej >

Zakładanie trawników

Trawnik z rolki czy z siewu, który wybrać? Przy planowaniu trawnika należy...

Czytaj więcej >

Rodzaje ogrodów

Ogrody nawoczesne często widoczne są w dużych miastach. Ich cechą rozpoznawalną jest...

Czytaj więcej >
Call Now Button