Projektowanie ogrodów

Dobrze rozplanowany ogród to połowa sukcesu i doskonały DROGOWSKAZ  dla wykonawców ogrodu. Dobrze wiemy jak sprostać potrzebom naszych klientów dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu przestrzeni zielonych


Korzystając z usług Vera Garden macie Państwo pewność, że oprócz fachowej pomocy otrzymanej od naszego teamu, zachęcimy do czynnego udziału w całym procesie planowania Waszej przestrzeni zielonej. Zakres prac projektowych to wiele możliwości. Każdą inwestycję traktujemy indywidualnie – jest to swoistego rodzaju plan ogrodu „szyty na miarę”.

Nasze propozycje:

Absolutnym wstępem, a zarazem bazą do rozszerzenia aranżacji jest projekt koncepcyjny. Zawiera on zarys kształtów, form, kolorystykę rabat roślinnych a także małą architekturę i ścieżki komunikacyjne w wersji 2D. Projekt koncepcyjny jest szkicem całego ogrodu – na jego podstawie można przystąpić do realizacji prac wykonawczych. Nie jest on jednak projektem całkowitym. Aby kompleksowo zaprojektować ogród ze wszystkimi jego elementami konieczne jest rozszerzenie projektu koncepcyjnego o jego dodatek szczegółowy.

Projekt szczegółowy to rozszerzenie konceptu rozłożenia elementów w ogrodzie o takie detale jak dokładne rozrysowanie roślin użytych w rabatach wraz z opisem ich charakterystyki oraz pielęgnacji. Pozwala to na uniknięcie częstych błędów przy zakładaniu ogrodu jakimi są nieodpowiednio dobrane roślinny do gleby, nasłonecznienia, nawodnienia jak również otoczenia. Kolejnym etapem dopełniającym projekt koncepcyjny jest wizualizacja 3D. Nie jest ona najwyższą koniecznością jednak pozwala na zobaczenie jaki rezultat osiągniemy po realizacji. Jest ona szczególnie zalecana dla osób które nie czują się na siłach wyobrażania zamysłu ogrodu jedynie z projektu technicznego, a więc często wizualizacje nazywane są przez naszych klientów „oczami wyobraźni”. Projekt szczegółowy to bardzo duża baza danych i ogromna pomoc dla wykonawców. Nie jest to jednak wszystko. Vera Garden proponuje również projekty wykonawcze.

Książkę projektową uzupełniamy o szczegółową rozpiskę materiałów, dokładne pomiary małej architektury, ścieżek komunikacyjnych oraz podjazdów. Projekt wykonawczy ogrodu to również plan infrastruktury: projekt automatycznego systemu nawodnienia, projekt automatycznego systemu oświetlenia czy plan instalacji systemów automatycznego koszenia trawników.

Dowiedz się więcej i poznaj Nasz Team : )

Call Now Button