Ogród w stylu Francuskim

Czym charakteryzuje się francuski ogród?

Ogród francuski ma bardzo uporządkowaną strukturę. Jest podporządkowany zasadom stylu barokowego. Stanowi modyfikację renesansowego ogrodu włoskiego. Podstawowym wzorem tego stylu ogrodnictwa są ogrody Wersalu. Przyroda podporządkowana człowiekowi? To właśnie dzieje się w ogrodach francuskich, których aranżacja przebiega w sposób usystematyzowany. Drzewa oraz krzewy mają geometryczne formy i sadzone są w regularnych ciągach. Może to wydawać się nudne? Nic bardziej mylnego. Jak przekonują doświadczeni projektanci z Vera Garden, w ten sposób uporządkowana przestrzeń jest bardzo atrakcyjna. Jasno wyznaczone są tam ścieżki, punkty widokowe oraz strategiczne miejsca.

Centrum ogrodu jest alejka, która rozgałęzia się na mniejsze ścieżki. Labirynty oraz starannie zaprojektowane punkty widokowe są cechami charakterystycznymi tej wyjątkowej przestrzeni.

Oczywiście, aranżacja ogrodu francuskiego nie może obyć się bez małej architektury. Postawą jest wprowadzenie do tej przestrzeni fontanny, posądów oraz ławek. Mają one nadać ogrodowi użytkowy charakter oraz zachęcić do przebywania w nim. Wszystkie projekty ogrodów francuskich opierają się na ustalonych z góry schematach. Ich sumienne realizowanie pozwala na osiągnięcie spodziewanych rezultatów.

Roślinność, na jaką możesz zdecydować się w ogrodzie francuskim to przede wszystkim grab, lipa, buk, klon, wiąz, cis, bukszpan, lilak pospolity, jaśminowiec, ligustr i złotokap, jukka, cypryśnik błotny, sumak octowiec, perukowiec, morwa biała, sosna wejmutka.

 

polecamy artykuły

Hydrosiew a Zakładanie trawnika z siewu

Zakładanie trawnika z siewu to najpopularniejsza metoda zakładania trawnika samodzielnie. Poza oczywistą zaletą jaką jest...

Czytaj więcej >

Regeneracja trawnika po zimie

Kiedy trawnik wymaga regeneracji? Jedną z przyczyn pogorszenia się stanu trawnika jest...

Czytaj więcej >

Trawy ozdobne w ogrodzie. Jakie gatunki wybrać do naszego ogrodu ?

Trawy ozdobne mają szerokie zastosowanie w ogrodzie, niezależnie od jego stylu. Podpowiadamy,...

Czytaj więcej >

Automatyczny system nawadniania w ogrodzie – jakie korzyści?

Automatyczne nawadnianie ogrodu ma sporo zalet. Ogranicza czas potrzebny na pielęgnację ogrodu. Pozwala...

Czytaj więcej >
Call Now Button