Ogród w stylu Francuskim

Czym charakteryzuje się francuski ogród?

Ogród francuski ma bardzo uporządkowaną strukturę. Jest podporządkowany zasadom stylu barokowego. Stanowi modyfikację renesansowego ogrodu włoskiego. Podstawowym wzorem tego stylu ogrodnictwa są ogrody Wersalu. Przyroda podporządkowana człowiekowi? To właśnie dzieje się w ogrodach francuskich, których aranżacja przebiega w sposób usystematyzowany. Drzewa oraz krzewy mają geometryczne formy i sadzone są w regularnych ciągach. Może to wydawać się nudne? Nic bardziej mylnego. Jak przekonują doświadczeni projektanci z Vera Garden, w ten sposób uporządkowana przestrzeń jest bardzo atrakcyjna. Jasno wyznaczone są tam ścieżki, punkty widokowe oraz strategiczne miejsca.

Centrum ogrodu jest alejka, która rozgałęzia się na mniejsze ścieżki. Labirynty oraz starannie zaprojektowane punkty widokowe są cechami charakterystycznymi tej wyjątkowej przestrzeni.

Oczywiście, aranżacja ogrodu francuskiego nie może obyć się bez małej architektury. Postawą jest wprowadzenie do tej przestrzeni fontanny, posądów oraz ławek. Mają one nadać ogrodowi użytkowy charakter oraz zachęcić do przebywania w nim. Wszystkie projekty ogrodów francuskich opierają się na ustalonych z góry schematach. Ich sumienne realizowanie pozwala na osiągnięcie spodziewanych rezultatów.

Roślinność, na jaką możesz zdecydować się w ogrodzie francuskim to przede wszystkim grab, lipa, buk, klon, wiąz, cis, bukszpan, lilak pospolity, jaśminowiec, ligustr i złotokap, jukka, cypryśnik błotny, sumak octowiec, perukowiec, morwa biała, sosna wejmutka.

 

polecamy artykuły

Projekt ogrodu na balkonie

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w nowoczesnym blokowisku, masz urządzone całe mieszkanie a...

Czytaj więcej >

Hydrosiew a Zakładanie trawnika z siewu

Zakładanie trawnika z siewu to najpopularniejsza metoda zakładania trawnika samodzielnie. Poza oczywistą zaletą jaką jest...

Czytaj więcej >

Ogród leśny – dla kogo i jego podstawowe cechy

Ogród leśny – jak zaprojektować ? Urządzając ogród leśny, warto trzymać się...

Czytaj więcej >

Ogród w stylu Holenderskim

Czym charakteryzuje się holenderski ogród? Holandia, to podobnie jak Polska, kraj klimatu...

Czytaj więcej >
Call Now Button