Biały ogród

Charakterystyka białego ogrodu

Biały ogród to przestrzeń bardzo romantyczna, intymna oraz nastrojowa. Jest to odmiana ogrodu angielskiego, który zyskał bardzo dużą popularność w XVIII wieku. Każda osoba decydująca się na ogród w tym stylu ma w sobie pewną nostalgię lub chce ją wytworzyć poprzez przebywanie w tej wyjątkowej przestrzeni. Najsłynniejszym przedstawicielem ogrodów białych jest Vity Sackville-West w Sissinghurst.

 

Biały kolor jest tak atrakcyjny w przestrzeni ogrodowej, ponieważ prezentuje się w bardzo elegancki sposób. Wycisza oraz wpływa na stworzenie przestrzeni, która będzie służyła przede wszystkim wypoczynkowi. Dlatego projektowanie ogrodów białych należy rozpocząć od skompletowania roślinności oraz elementów, które będą tworzyły jego charakter. Warto też dodać, że biały ogród kojarzy się ze świeżością oraz romantycznym klimatem.

Każdy architekt krajobrazu z Vera Garden, mający duże doświadczenie, rozpocznie projektowanie białego ogrodu oraz postawienia muru. Biały ogród musi być całkowicie oddzielony od strefy zewnętrznej. Ma to być przestrzeń tajemnicza, mocno zacieniona i bardzo intymna. Powinny docierać do niego jedynie strumienie światła.

Trawnik w ogrodzie białym musi być idealnie przystrzyżony. Należy zadbać o to, aby tworzył jednolity, zielony dywan. Każdy projekt ogrodu białego powinien uwzględniać wybranie najwyższej jakości trawy, która pozwoli na osiągnięcie pożądanego efektu.

W ogrodzie białym nie może zabraknąć także brzozy, która nada właściwy klimat przestrzeni. Należy także pamiętać o różnorodnych, białych kwiatach. Nie będzie problemu z ich znalezieniem, ponieważ dostępnych jest wiele gatunków, które kwitną na biało.

polecamy artykuły

Ogród leśny – dla kogo i jego podstawowe cechy

Ogród leśny – jak zaprojektować ? Urządzając ogród leśny, warto trzymać się...

Czytaj więcej >

Rodzaje ogrodów

Ogrody nawoczesne często widoczne są w dużych miastach. Ich cechą rozpoznawalną jest...

Czytaj więcej >

Ogród w stylu Francuskim

Czym charakteryzuje się francuski ogród? Ogród francuski ma bardzo uporządkowaną strukturę. Jest...

Czytaj więcej >

Jak pozbyć się mchu w trawie ?

Mech na trawniku: skąd się bierze i jak go zwalczać ? Mech...

Czytaj więcej >
Call Now Button