Biały ogród

Charakterystyka białego ogrodu

Biały ogród to przestrzeń bardzo romantyczna, intymna oraz nastrojowa. Jest to odmiana ogrodu angielskiego, który zyskał bardzo dużą popularność w XVIII wieku. Każda osoba decydująca się na ogród w tym stylu ma w sobie pewną nostalgię lub chce ją wytworzyć poprzez przebywanie w tej wyjątkowej przestrzeni. Najsłynniejszym przedstawicielem ogrodów białych jest Vity Sackville-West w Sissinghurst.

 

Biały kolor jest tak atrakcyjny w przestrzeni ogrodowej, ponieważ prezentuje się w bardzo elegancki sposób. Wycisza oraz wpływa na stworzenie przestrzeni, która będzie służyła przede wszystkim wypoczynkowi. Dlatego projektowanie ogrodów białych należy rozpocząć od skompletowania roślinności oraz elementów, które będą tworzyły jego charakter. Warto też dodać, że biały ogród kojarzy się ze świeżością oraz romantycznym klimatem.

Każdy architekt krajobrazu z Vera Garden, mający duże doświadczenie, rozpocznie projektowanie białego ogrodu oraz postawienia muru. Biały ogród musi być całkowicie oddzielony od strefy zewnętrznej. Ma to być przestrzeń tajemnicza, mocno zacieniona i bardzo intymna. Powinny docierać do niego jedynie strumienie światła.

Trawnik w ogrodzie białym musi być idealnie przystrzyżony. Należy zadbać o to, aby tworzył jednolity, zielony dywan. Każdy projekt ogrodu białego powinien uwzględniać wybranie najwyższej jakości trawy, która pozwoli na osiągnięcie pożądanego efektu.

W ogrodzie białym nie może zabraknąć także brzozy, która nada właściwy klimat przestrzeni. Należy także pamiętać o różnorodnych, białych kwiatach. Nie będzie problemu z ich znalezieniem, ponieważ dostępnych jest wiele gatunków, które kwitną na biało.

polecamy artykuły

Rośliny zimozielone i półzimozielone

Rośliny nazywane zimozielonymi i pół zimozielonymi w odpowiednich dla nich warunkach zdobią...

Czytaj więcej >

Projekt ogrodu na balkonie

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w nowoczesnym blokowisku, masz urządzone całe mieszkanie a...

Czytaj więcej >

Kompleksowe przygotowanie terenu pod ogród lub trawnik

Odpowiednie przygotowanie terenu pod trawnik to klucz w uzyskaniu pięknego efektu w ogrodzie. Prace ziemne...

Czytaj więcej >

Ogród w stylu Rustykalnym czyli wiejskim

Jakie są cechy charakterystyczne dla ogrodu w stylu wiejskim ? Ogród rustykalny...

Czytaj więcej >
Call Now Button