Ogród w stylu Rustykalnym czyli wiejskim

Jakie są cechy charakterystyczne dla ogrodu w stylu wiejskim ?

Ogród rustykalny ściśle nawiązuje do sielskiego, wiejskiego klimatu. Nie oznacza to jednak, że projekty ogrodów rustykalnych można zakładać jedynie na wiejskich terenach. Taki ogród można założyć także w mieście. Wystarczy jedynie właściwie zaaranżować przestrzeń. Trzeba jednak pamiętać, że taki ogród najlepiej wygląda przy uroczym drewnianym domu.

 

Każdy architekt krajobrazu z dużym doświadczeniem, którego zatrudnia Vera Garden dobrze wie, że ogród rustykalny musi być wypełniony kolorowymi kwiatami. Obowiązkowo muszą się tu znaleźć kwiatowe klomby z kwiatami o intensywnej kolorystyce. Najlepsze będą do tego malwy, ostróżki, dziewanny, dalie, naparstnice, róże, słoneczniki, funkie, łubiny, astry, lwie paszcze.

Ogród wiejski to nie jedynie przestrzeń dekoracyjna, ale także użytkowa. Dlatego grządki z warzywami i owocami są jego nieodłącznym elementem. Można zdecydować się na posadzenie jarzyn, sałaty, poziomek oraz truskawek. Warto postawić także na grządki ziołowe, które wprowadzą do ogrodu przepiękny aromat. Jeżeli jest odpowiednio dużo przestrzeni, aranżacja ogrodu może objąć także sad z drzewami owocowymi. Jabłonie, grusze i śliwki powinny być jego nieodłącznym elementem.

Projektowanie ogrodu w stylu rustykalnym nie należy do trudnych. Istotne jest jedynie to, aby pamiętać o doborze elementów odpowiednio odzwierciedlających ten styl. Bogata kolorystyka i artystyczny nieład to elementy, o których projektant ogrodu musi w tej sytuacji pamiętać bez dwóch zdań.

polecamy artykuły

Ogród leśny – dla kogo i jego podstawowe cechy

Ogród leśny – jak zaprojektować ? Urządzając ogród leśny, warto trzymać się...

Czytaj więcej >

Czym charakteryzuje się ogród japoński ?

Styl ogrodu japońskiego Ogród japoński posiada wiele wyjątkowych cech, które sprawiają, że...

Czytaj więcej >

Regeneracja trawnika po zimie

Kiedy trawnik wymaga regeneracji? Jedną z przyczyn pogorszenia się stanu trawnika jest...

Czytaj więcej >

Usługi glebogryzarką separacyjna i Usługi broną aktywną

Jednym z podstawowych możliwości przygotowanie terenu pod wysiew trawy jest usługa glebogryzarką....

Czytaj więcej >
Call Now Button