Ogród w stylu Skandynawski

Dużą popularnością w Polsce cieszą się wnętrza aranżowane w stylu skandynawskim. Ten trend przenosi się także do ogrodów. Ogród skandynawski wyróżnia prostota, elegancja i funkcjonalność. Co warto o nim wiedzieć? Jak go urządzić? 

Cechy charakterystyczne dla ogrodu w stylu skandynawskim 

Ogród skandynawski posiada wiele wspólnych cech łączących go z najpopularniejszymi stylami urządzania. Jest funkcjonalny i minimalistyczny podobnie jak ogród nowoczesny. Jednocześnie charakteryzuje się dużą naturalnością i nawiązuje do natury jak ogrody naturalistyczne i orientalne. Symbolizuje umiłowanie dzikiej przyrody.

Poszczególne konstrukcje w ogrodzie wykonywane są z drewna lub kamienia. Materiał powinien być przede wszystkim naturalny i prosty. W założeniach skandynawskich uwagę zwraca brak ozdobnych detali. Częstym elementem jest taras. Często buduje się go z kostki brukowej, płyt kamiennych lub cementowych. Powinien mieć w miarę jednolitą formę. Artystyczne wzory i mozaiki w ogrodzie skandynawskim źle wyglądają. Nawierzchnie – podobnie jak elementy małej architektury – często buduje się z drewna lub kamienia. Oprócz tego zastosowanie znajduje także gruby żwir dekoracyjny oraz kostki brukowe. Preferowane są jasne, pastelowe barwy. Nawierzchnie i tarasy często mają kolor piaskowy lub szary. Ważne jest także użycie bieli. To uniwersalny kolor łatwo komponujący się z innymi. Jednocześnie użycie białych elementów stałych lub roślin kwitnących na biało zwiększa optycznie powierzchnię ogrodu. 

 

Ogrody skandynawskie są schludne i łatwe w utrzymaniu. Powinny się w nich znaleźć wrzosy, sosny, świerki, trawy, jasne meble oraz brukowane alejki.

polecamy artykuły

Czym charakteryzuje się ogród japoński ?

Styl ogrodu japońskiego Ogród japoński posiada wiele wyjątkowych cech, które sprawiają, że...

Czytaj więcej >

Biuro architektury w Sosnowcu

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego punktu w Leroy Merlin Sosnowiec, gdzie...

Czytaj więcej >

Realizacja boisk sportowych

Firma ogrodnicza Vera Garden oferuje usługi w zakresie przygotowania terenu i zakładania trawników pod boiska sportowe. Piękne murawy sportowe jak...

Czytaj więcej >

Jak zwalczyć chwasty na trawniku?

Jak dbać o trawnik aby zapobiec pojawianiu się chwastów ? Chwasty na...

Czytaj więcej >
Call Now Button