Regulowanie wzrostu trawy. Co zrobić aby trawa rosła wolniej ?

Zastosowanie regulacji wzrostu ma na celu zmniejszenie tempa wzrostu trawnika. Dzięki temu nie trzeba już kosić tak często. Substancja ta pozwoli zaoszczędzić czas, który można wykorzystać na inne prace ogrodowe lub wypoczynek.

W jaki sposób regulator wzrostu wpłynie na wysokość trawy ?

Regulator wzrostu zawiera składnik, który „zachęca” źdźbło trawy do wydłużania żywotności swoich komórek i jednocześnie hamuje jego wzrost pionowy. Wspomaga za to wzrost i rozwój korzenia. To sprawia, że trawa staje się grubsza i gęstsza. Unikalny skład chemiczny powoduje, że trawa jest także bardziej odporna na ekstremalne warunki środowiskowe w trakcie całego okresu wegetacyjnego. Dodatkowo środek wpływa na zmniejszenie się odległości pomiędzy węzłami krzewienia, co prowadzi do bardziej zwartej struktury. Ogólny efekt tego zabiegu to otrzymanie zdrowszej darni, lepsze przygotowanie do ekstremalnych warunków panujących latem oraz zmniejszenie utraty wilgotności w źdźble trawy.

Kiedy najlepiej jest zastosować środek spowalniający wzrost traw ?

Zalecamy aplikację regulatora wzrostu w okresie zwiększonego wzrostu trawy, czyli późną wiosną lub wczesnym latem. Dodatkowo nie powinno się to odbywać wcześniej niż 14 dni po nawożeniu i odchwaszczaniu trawnika po to, aby składniki mineralne znajdujące się w nawozie zaczęły działać.

Na jak długo wystarcza jedna aplikacja tego środka?

Jednorazowe zastosowanie spowoduje spowolnienie wzrostu traw na od 4 do 8 tygodni.

Czy rozpylenie regulatora wzrostu oznacza koniec z koszeniem trawnika?

Nie. Koszenie raz w tygodniu będzie za to oznaczało o wiele mniej ściętej trawy. Możliwe jest również ścinanie trawy co dwa tygodnie.

Dla kogo i do jakich trawników przeznaczony jest regulacja wzrostu trawnika?

Zabieg jest idealny dla każdego, kto nie ma możliwości regularnego (co tydzień) koszenia swojego trawnika. Dzięki zastosowaniu naszego programu pielęgnacji można obyć się bez niego nawet przez 2 lub 3 tygodnie, a trawa i tak będzie wyglądała na zadbaną. Do skorzystania z tej usługi zachęcamy szczególnie tych właścicieli ogrodów, którzy planują wyjazd wakacyjny lub na urlop. Regulator wzrostu może być stosowany na wszystkich rodzajach trawników.

Czy środek jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt?

Tak, regulator wzrostu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, jednak nie należy korzystać z trawnika przez kilka godzin od jego aplikacji po to, aby środek mógł właściwie zadziałać.

polecamy artykuły

Hydrosiew a Zakładanie trawnika z siewu

Zakładanie trawnika z siewu to najpopularniejsza metoda zakładania trawnika samodzielnie. Poza oczywistą zaletą jaką jest...

Czytaj więcej >

Wertykulacja trawnika

Jednym z głównych zabiegów, które wykonujemy w wiosennej i letniej pielęgnacji trawnika jest wertykulacja. Głównym...

Czytaj więcej >

Zakładanie trawników z rolki

Trawnik z rolki dla kogo ? Trawnik z rolki to doskonały pomysł! Jedną...

Czytaj więcej >

Przygotowanie terenu pod ogród – usługi sprzętem ogrodniczym

Wychodzimy z ofertą solo. Jeśli planujesz samodzielnie wykonać ogród lub przygotować teren pod zasianie trawnika, ale nie...

Czytaj więcej >

Nawożenie trawnika. Kiedy i jak nawozić trawnik?

Czym nawozić trawnik ? Do nawożenia trawnika można zastosować uniwersalne nawozy ogrodnicze...

Czytaj więcej >

Jak pozbyć się mchu w trawie ?

Mech na trawniku: skąd się bierze i jak go zwalczać ? Mech...

Czytaj więcej >

Profesjonalne usługi zwalczania kreta w ogrodzie

Firma ogrodnicza Vera Garden świadczy usługi, polegające na usuwaniu kretów z obiektów...

Czytaj więcej >
Call Now Button