Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego punktu w Leroy Merlin Sosnowiec,  gdzie mogą skorzystać Państwo z porad naszego architekta krajobrazu  oraz zapoznać się z asortymentem roślinnym  i małą architekturą będącą HITem tego sezonu !

 Ogrody nawoczesne często widoczne są w dużych miastach. Ich cechą rozpoznawalną jest minimalizm i poukładaniy charakter oraz oryginalność i niepowtarzalność. Przy zakładaniu takiego ogrodu warto dostosować się do stylu obowiązującego w domu właścicieli gdyż ogród ten stanowi swoistego rodzaju przedłużenie pokoju.

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania w nowoczesnym blokowisku, masz urządzone całe mieszkanie a jedynym pomieszczeniem , które zostało zostawione bez aranżacji jest przestronny balkon? Nie martw się, nie jesteś pierwszym a na pewno nie ostatnim mieszkańcem osiedla z podobnym problemem.

Rośliny nazwyane zimozielonymi i półzimozielonymi w odpowiednich dla nich warunkach zdobią ogród przez cały rok. Są to jednak rośliny delikatnijsze, potrzebujące stanowisk osłoniętych od wiatrów. Dla takich roślin niebezpieczne jest wahanie temperatury w trakcie zimy. Dłuższe ocieplenia w trakcie spoczynku powoduje u niech przebudzenie oraz nagłą poterzebe dostępu do wody. Trzeba zatem pamiętać aby jesienią przed przyjściem mrozów obficie podlać oraz kontrolować wilgotność gleby w trakcie całego okresu zimowego.

Trawnik z rolki czy z siewu, który wybrać?

Przy planowaniu trawnika należy wybrać dwie metody jego powstawania. Pierwsza, tradycyjn metoda to zakładanie trawnika poprzez siew, oraz druga zdecydowanie droższa, jednak z od raz widocznymi efektami ­ trawnik z rolki. Wybierając gotowy trawnik z rolki musimy liczyć się z zdecydowanie wyższymi kosztami jednak ze względu na specyfikę ogrodu warto rozważyć która metod będzie dla nas lepsza.I tu jeśli planujemy obsadzenie skarpy lepiej jest zainwestować trawnik z rolki,

Jeśli pragniemy ograniczyć naszą pracę w ogrodzie warto pomyśleć o automatycznych systemach nawadniania. Zwyczajowo jest to sieć rur umiejscowionych pod ziemią. W skład systemu nawadniania wchodzi przede wszystkim sprzęt zraszający który obejmuje nie tylko zraszacze ale również głowice deszczujące, linie kroplujące i mikrozraszacze. Ważnym elementem są elekrozawody sterujące otwieraniem i zamykaniem wody.